‘17 Aralık’ta Hasret Sona Eriyor, Vuslat’

Türkiye’nin en modern hastanelerinden biri olan Konya Numune Hastanesi’nin 17 Aralık tarihinde açılabilmesi için yapılan çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda, AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve Hastane Başhekimi Uz. Dr. Süleyman Dönmez, hastanenin son durumunu yerinde inceleyerek yetkililerden gelinen son durum hakkında detaylı bilgi aldılar.

Hastane incelemesinin ardından yaptığı açıklama da AK Parti hükümetlerinin sağlığa verdiği önemin altını çizen AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, “Halkımıza yakışan sağlık hizmetini sunma adına hükümetimiz büyük projelere imza atmaktadır. Numune Hastanesi projemiz de bu anlamda son derece önem arz etmektedir. Şu ana kadar türlü sebeplerden dolayı açılışı geciken hastanemizde sona gelinmiştir. İnşallah 17 Aralık tarihinde hastanemiz hasta kabulüne başlayacaktır” dedi.
Tıbbi cihazlar ve iç tefrişat malzeme alım sürecinin yaklaşık iki ay önce başladığını ve hızlı bir şekilde tamamlandığını belirten Milletvekili Ağralı, “Yaklaşık 100 yıllık geçmişi olan Konya Numune Hastanesi, yeni binasında dünya standartlarının üzerinde adına ve tarihine yakışan bir sağlık hizmeti sunacaktır” dedi.

610 yataklı hastane binası hakkında fiziki bilgiler de veren Milletvekili Ağralı, “Hastanemizde hasta muayene edilebilecek 110 adet poliklinik mevcut. Acil servisimiz de yaklaşık 3000 metrekare kapalı alanı ile günde yaklaşık 1000 hastaya acil, 5000 hastaya da poliklinik hizmeti sunabilecek kapasitede. Dolayısı ile hastanenin hasta kabulüne başlanması ile birlikte diğer hastanelerimizde oluşan yoğunluğu da büyük ölçüde azaltacağını öngörüyoruz” dedi.

Hastanenin son derece merkezi bir yerde bulunması nedeni ile vatandaşların otopark sorunu yaşanmaması için Büyükşehir Belediyesi’nin de gereken hassasiyeti gösterdiğini ve gerekli çevre düzenlemelerini yaptığını söyleyen Ağralı, “ Hastanemizde 1300 araç kapasiteli 4 katlı kapalı otoparkımızın yanı sıra, 43 araçlık açık otoparkımız ve 6 araçlık engelli otoparkımız bulunmaktadır. Bunun yanı sıra hastane binasında 17 ayrı asansör bulunması da hastalarımızın gidecekleri katlara ulaşmasını son derece hızlandıracaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç’da, hastanenin 17 Aralık tarihine yetiştirilebilmesi için yoğun çaba sarf edildiğini belirtti. Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği 2023 vizyonu ve hedefleri doğrultusunda Konya sağlığını geleceğe hazırladıklarını ifade eden Prof. Dr. Koç, “Sadece günümüzü değil, yarınlarımızı da düşünerek plan ve projelerimizi yapıyoruz. Konyalı hemşerilerimizin de yakından takip ettiği gibi hastane inşaatında geçmişte bazı sorunlar yaşansa da artık bu sorunlar geride kaldı ve hastanemiz faaliyete geçme aşamasına geldi” dedi.

“Vatandaşlarımıza, en modern ve nitelikli sağlık hizmetini sunabilmek için tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte gece-gündüz demeden çalışıyoruz. İnşallah hastanemiz 17 Aralık tarihinde açılacak ve hizmet sunmaya başlayacaktır “ diyen Prof. Dr. Koç, “Şuan bina içerisinde son rötuşlar yapılıyor. Yeni alınan malzemelerin montajı yapılıyor. Yeni alınan 2 MR cihazımız ve 2 tomografi cihazımız başta olmak üzere tüm cihazlarımız teknolojinin ulaştığı en üst seviyede olan cihazlardır. Bu cihazlarımızla çok daha hızlı ve hastalarımızı bekletmeden hizmet sunabileceğimiz bir teknolojik kapasiteye ulaşıyoruz “ şeklinde konuştu.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6..jpg6.jpg7.jpg8..jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg19.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg