Beyşehir, Modern Hastanesine Kavuşuyor…

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Bahattin Akyürek ve Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Mustafa Parlayıcı, Beyşehir İlçesi’nde vatandaşlara sağlık hizmeti veren kurumlarda incelemelerde bulundular.

İlk olarak yeni hastane binasını gezen Prof. Dr. Koç ve sağlık idarecileri daha sonra 2 Nolu Evsat Aile Sağlığı Merkezi’ni ve 2 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda incelemelerde bulundular. Prof. Dr Koç ve beraberindekiler, sağlık tesislerinde görev yapan sağlık çalışanları ile sohbet ederek istek ve önerilerini dinlediler.

Kısa bir süre içerisinde hizmet sunmaya başlayacak olan yeni hastane binasında da incelemelerde bulunan Prof. Dr. Koç ve beraberindeki sağlık yöneticileri, hastanenin son durumu hakkında da Beyşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Hüseyin Kosat ve şantiye yetkililerinden detaylı bilgi aldılar.
Beyşehir İlçesi’nde daha nitelikli sağlık hizmeti sunabilmek ve mevcut tesislerin daha etkin nasıl kullanılabileceği ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak amacıyla Beyşehir’e geldiklerini belirten Prof. Dr. Koç, yeni hastane binasının da açılması ile birlikte Beyşehir’in bölge halkının ihtiyaçlarına cevap verecek donanımlı bir merkez haline geleceğini vurguladı.

Yeni hastanenin 150 yatak kapasitesi ile hizmet vereceğini belirten Prof. Dr. Koç, “Aralık ayı içerisinde açmayı planladığımız hastanemizde iç tefrişat ve tıbbi donanım hazırlıklarımız son hızla devam etmektedir. Odalarımızda her hasta için mini buzdolaplı etajer, refakatçi koltukları ve televizyon mevcuttur. Ayrıca her odamızın içinde tuvalet ve banyo yer almaktadır. İnşallah mimari yapısı ile göz kamaştıran hastanemiz, sunduğu kaliteli sağlık hizmeti ile de vatandaşlarımıza şifa dağıtacaktır " diye konuştu.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg